Investiții sistemul public de alimentare cu apa si canalizare – Comuna Valea Călugărească

FORAJ NOU APĂ-VALEA POIENII

10.01.2024 O altă investiție pentru suplimentarea alimentării cu apă a comunei Valea Călugărească este în derulare- 𝗙𝗢𝗥𝗔𝗝 𝗗𝗘 𝗔𝗟𝗜𝗠𝗘𝗡𝗧𝗔𝗥𝗘 𝗖𝗨 𝗔𝗣𝗔  𝗜𝗡 𝗩𝗔𝗟𝗘𝗔 𝗣𝗢𝗜𝗘𝗡𝗜𝗜 Etapele de proiectare și avizare necesare demarării execuției noului foraj au fost finalizate: ridicare topo trecerea terenului, din domeniul privat, în domeniul public intabulare teren înscriere ...

EXTINDERE RETEA DE APA – CONDUCTA INTRE REZERVOARE

13.12.2023 𝗗𝗘𝗭𝗩𝗢𝗟𝗧𝗔𝗥𝗘𝗔 𝗜𝗡𝗙𝗥𝗔𝗦𝗧𝗥𝗨𝗖𝗧𝗨𝗥𝗜𝗜 𝗗𝗘 𝗔𝗣𝗔 𝗖𝗢𝗡𝗗𝗨𝗖𝗧𝗔 𝗡𝗢𝗨𝗔 𝗗𝗜𝗡𝗧𝗥𝗘 𝗥𝗘𝗭𝗘𝗥𝗩𝗢𝗔𝗥𝗘– o nouă etapă finalizată Luni, 11 decembrie 2023, a fost încheiat procesul verbal de control în fază de execuție determinantă, pentru rezistența mecanică, pentru obiectivul de investiții 𝗘𝗫𝗧𝗜𝗡𝗗𝗘𝗥𝗘 𝗥𝗘𝗧𝗘𝗔 𝗗𝗘 𝗔𝗣𝗔- 𝗖𝗢𝗡𝗗𝗨𝗖𝗧𝗔 𝗜𝗡𝗧𝗥𝗘 𝗥𝗘𝗭𝗘𝗥𝗩𝗢𝗔𝗥𝗘  La această fază, determinantă, s-a efectuat proba ...

FORAJ DE APA SAT RACHIERI

13.12.2023 𝗜𝗡𝗩𝗘𝗦𝗧𝗜𝗧𝗜𝗜 𝗔𝗣𝗔 𝗣𝗢𝗧𝗔𝗕𝗜𝗟𝗔 𝗙𝗢𝗥𝗔𝗝 𝗘𝗫𝗣𝗟𝗢𝗔𝗧𝗔𝗥𝗘 𝗔𝗣𝗔 𝗗𝗡 𝟭𝟱𝟬 -𝗦𝗔𝗧 𝗥𝗔𝗖𝗛𝗜𝗘𝗥𝗜-𝗙𝗜𝗡𝗔𝗟𝗜𝗭𝗔𝗧 O altă investiție din bugetul local pentru creșterea capacității de distribuție a apei potabile este și noul foraj din satul Rachieri, la care societatea contractantă-𝗦.𝗖. 𝗦𝗧𝗬𝗟 𝗖𝗢𝗡𝗦𝗨𝗟𝗧𝗜𝗡𝗚 𝗦.𝗥.𝗟 a executat următoarele lucrări: foraj cu adâncimea de 150 m cabină ...

𝗖𝗔𝗡𝗔𝗟𝗜𝗭𝗔𝗥𝗘 𝗜𝗡 𝗦𝗔𝗧𝗘𝗟𝗘 𝗗𝗔𝗥𝗩𝗔𝗥𝗜, 𝗣𝗔𝗡𝗧𝗔𝗭𝗜,𝗖𝗢𝗦𝗟𝗘𝗚𝗜, 𝗥𝗔𝗗𝗜𝗟𝗔

28.09.2023 𝗙𝗢𝗡𝗗𝗨𝗥𝗜 𝗘𝗨𝗥𝗢𝗣𝗘𝗡𝗘 - 𝗦𝗜𝗡𝗚𝗨𝗥𝗨𝗟 𝗣𝗥𝗢𝗜𝗘𝗖𝗧 𝗔𝗣𝗥𝗢𝗕𝗔𝗧 𝗜𝗡  𝗣𝗥𝗔𝗛𝗢𝗩𝗔 𝗣𝗘 𝗔𝗖𝗘𝗔𝗦𝗧𝗔 𝗔𝗫𝗔 𝗖𝗔𝗡𝗔𝗟𝗜𝗭𝗔𝗥𝗘 𝗜𝗡 𝗦𝗔𝗧𝗘𝗟𝗘 𝗗𝗔𝗥𝗩𝗔𝗥𝗜, 𝗣𝗔𝗡𝗧𝗔𝗭𝗜,𝗖𝗢𝗦𝗟𝗘𝗚𝗜, 𝗥𝗔𝗗𝗜𝗟𝗔 𝗔𝗟𝗜𝗠𝗘𝗡𝗧𝗔𝗥𝗘 𝗖𝗨 𝗔𝗣𝗔 𝗜𝗡 𝗦𝗔𝗧𝗨𝗟 𝗥𝗔𝗗𝗜𝗟𝗔 Proiectul depus prin PNRR/2022/C1 privind canalizarea în cele 4 sate enumerate mai sus și alimentare cu apă a satului Radila a fost 𝗔𝗣𝗥𝗢𝗕𝗔𝗧 Valoarea nerambursabilă este ...

Au început lucrările la noua conductă de apă care face legătura între rezervorul din Valea Mantei și rezervorul din Valea Poienii, ce este în reabilitare.

26.07.2023 Au început lucrările la noua conductă de apă care face legătura între rezervorul din Valea Mantei și rezervorul din Valea Poienii, ce este în reabilitare. Până la acest moment au fost realizate documentații privind  intabularea drumurilor, inclusiv cele de exploatare, obținerea cărților funciare de OCPI, studiul de fezabilitate, proiectul ...

REABILITARE REZERVOR 500 MC VALEA POIENII

20.06.2023 REABILITARE REZERVOR 500 MC - VALEA POIENII A fost finalizată etapa de injectare a structurii de beton a Rezervorului de 500 mc din Valea Poienii. După operațiunile de intervenție,  rezervorul a fost umplut cu apă  și menținut timp de 3 zile. Ieri, au mai fost efectuate injectări exterioare și ...

𝗟𝗨𝗖𝗥𝗔𝗥𝗜𝗟𝗘 𝗟𝗔 𝗘𝗫𝗘𝗖𝗨𝗧𝗜𝗔 𝗡𝗢𝗨𝗟𝗨𝗜 𝗙𝗢𝗥𝗔𝗝 𝗗𝗘 𝗔𝗣𝗔 𝗖𝗢𝗡𝗧𝗜𝗡𝗨𝗔 𝗜𝗡𝗧𝗥-𝗨𝗡 𝗥𝗜𝗧𝗠 𝗦𝗨𝗦𝗧𝗜𝗡𝗨𝗧 – 𝐒𝐀𝐓𝐔𝐋 𝐑𝐀𝐂𝐇𝐈𝐄𝐑𝐈

16.06.2023 𝗟𝗨𝗖𝗥𝗔𝗥𝗜𝗟𝗘 𝗟𝗔 𝗘𝗫𝗘𝗖𝗨𝗧𝗜𝗔 𝗡𝗢𝗨𝗟𝗨𝗜 𝗙𝗢𝗥𝗔𝗝 𝗗𝗘 𝗔𝗣𝗔 𝗖𝗢𝗡𝗧𝗜𝗡𝗨𝗔 𝗜𝗡𝗧𝗥-𝗨𝗡 𝗥𝗜𝗧𝗠 𝗦𝗨𝗦𝗧𝗜𝗡𝗨𝗧 - 𝐒𝐀𝐓𝐔𝐋 𝐑𝐀𝐂𝐇𝐈𝐄𝐑𝐈 S-a forat la 155 m, s-a făcut geodezia și a fost introdusă tubulatura de 200 mm. S-au executat 317 ml de conductă, până la stația de apă din Rachieri, inclusiv subtraversarea. În perioada imediat următoare ...

𝗜𝗡𝗩𝗘𝗦𝗧𝗜𝗧𝗜𝗜 𝗜𝗡 𝗦𝗜𝗦𝗧𝗘𝗠𝗨𝗟 𝗗𝗘 𝗔𝗟𝗜𝗠𝗘𝗡𝗧𝗔𝗥𝗘 𝗖𝗨 𝗔𝗣𝗔 𝗔𝗟 𝗟𝗢𝗖𝗔𝗟𝗜𝗧𝗔𝗧𝗜𝗜 – 𝗙𝗢𝗥𝗔𝗝  𝗥𝗔𝗖𝗛𝗜𝗘𝗥𝗜

27.05.2023 𝗜𝗡𝗩𝗘𝗦𝗧𝗜𝗧𝗜𝗜 𝗜𝗡 𝗦𝗜𝗦𝗧𝗘𝗠𝗨𝗟 𝗗𝗘 𝗔𝗟𝗜𝗠𝗘𝗡𝗧𝗔𝗥𝗘 𝗖𝗨 𝗔𝗣𝗔 𝗔𝗟 𝗟𝗢𝗖𝗔𝗟𝗜𝗧𝗔𝗧𝗜𝗜 - 𝗙𝗢𝗥𝗔𝗝  𝗥𝗔𝗖𝗛𝗜𝗘𝗥𝗜 Au început lucrările pentru execuția celui de-al doilea foraj din comuna noastră. Săptămâna aceasta a fost predat amplasamentul constructorului în vederea începerii lucrărilor de execuție a noului foraj în satul Rachieri, cât și extindere conductă apă 270 ...

MODERNIZARE ȘI EXTINDERE APĂ ȘI CANAL- FONDURI GUVERNAMENTALE- P.N.I. Anghel Saligny

05.05.2023 IMPLEMENTARE PROIECT FINANTAT DIN FONDURI GUVERNAMENTALE A fost adjudecată licitația,  s-a predat amplasamentul constructorului în vederea  începerii lucrărilor de proiectare și execuție din cadrul proiectului "Modernizare și extindere sistem de alimentare cu apă și canalizare în comuna Valea Călugărească", finanțat prin Programul Național de investiţii Anghel Saligny. Conform contractului ...
Sari la conținut

Acest site utilizeaza module cookie pentru a va asigura ca beneficiati de cea mai buna experienta pe site-ul nostru. Mai multe informatii...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close